Menu

VitaFeed Power 1L

37,90 s DPH / ks 31,58 € bez DPH / ks
Obj. čislo:
VFP1

VitaFeed Power 1L

VitaFeed Power je výživový stimulant zložený ľahko dostupnými esenciálnymi aminokyselinami a vitamínmi. Mal by sa používať na jar na stimuláciu znášania vajíčok matkou a urýchlenie rastu včelej rodiny. VitaFeed Power je špeciálne vedecky formulovaný a vyvinutý na podporu včiel, bohatý na vitamíny, nukleotidy a voľné aminokyseliny.

 

Kľúčové fakty o VitaFeed Power :

  •  je to stimulačné krmivo pre včely poskytujúce všetky esenciálne aminokyseliny v správno pomere
  •  urýchľuje rast kolónií včelích rodín, podporuje kladenie vajíčok matkou a zvyšuje produkciu vosku
  •  zabraňuje stresu a nedostatkom výživy

 

Čo je VitaFeed Power?

VitaFeed Power:

  •  je tekutý doplnok výživy plný všetkých esenciálnych aminokyselín, ktoré včely nedokážu syntetizovať
  •  poskytuje proteín, ktorý včelám umožňuje produkovať enzými potrebné na štiepenie sacharózy na glukózu a fruktózu, dodáva energiu a početne zvyšuje včelstvo
  •  je jarné krmivo, ktoré by sa malo používať spolu s VitaFeed Patty, alebo ak existuje viac zdrojov kvalitného peľu

Ako pomáha VitaFeed Power ?

Naše včielky potrebujú bielkoviny, ale nie každý peľ má rovnaký obsah bielkovín. VitaFeed Power zaisťuje dostatok bielkovín, ktoré umožňujú zdravší vývoj kolónií a tým zvyšujú produkciu medu.

Dôsledné štúdie v rôznych krajinách ukázali pozoruhodné účinky používania VitaFeed Power. Štúdie ukázali, že včely zvyšujú svoju spotrebu peľu o 50%, keď percento bielkovín v pele klesne z 30% na 20%. Keď obsah bielkovín klesne, včely sa obrátia na svoje vlastné telesné rezervy. To zase znižuje ich životnosť, schopnosť chovu mladušiek a tým aj vývoj celej kolónie v úli. VitaFeed Power kompenzuje nedostatok proteínov, čo na jar vedie v priemere k dvom dodatočným rámcom plodu na kolóniu v porovnaní s kontrolnými kolóniami kŕmenými iba cukrom.

 

Kedy použiť doplnok peľu VitaFeed Power ?

VitaFeed Power by sa mal používať iba na jar, keď sa včelstvá pripravujú na prvý zber nektáru. Obsah bielkovín vo VitaFeed Power je vo forme voľných aminokyselín. Včely sú schopné okamžite použiť aminokyseliny, na rozdiel od proteínov, ktoré musia najprv rozložiť na aminokyseliny. Tieto aminokyseliny sú stavebnými kameňmi enzýmov, ktoré včely potrebujú na štiepenie sacharózy na glukózu a fruktózu, čím poskytujú energiu. Ak nie je k dispozícii dostatočná kvalita a množstvo peľu pri kŕmení s VitaFeed Power, na zabezpečenie tohto peľu by sa mal použiť v kombinácii s VitaFeed Patty.

Ako používať VitaFeed Power ?

VitaFeed Power by sa mal zmiešať so sirupom pri izbovej teplote v pomere 5 ml VitaFeed Power na 1 liter sirupu a skrmovať by sa mal obvyklým spôsobom.