Průvodce péčí o psa

3,96 s DPH / ks 3,60 € bez DPH / ks

Prehľadná príručka renomovaných autorov ponúka celý rad dôležitých informácií, ktoré sa týkajú všetkých hľadísk chovu psa a starostlivosť o neho. Je určená pre všetkých, ktorí majú radi psov, skúsenými chovateľmi počínajúc a majiteľovi nového šteňaťa končiac.

Obj. čislo:
kppop

Průvodce péčí o psa

Prehľadná príručka renomovaných autorov ponúka celý rad dôležitých informácií, ktoré sa týkajú všetkých hľadísk chovu psa a starostlivosť o neho. Je určená pre všetkých, ktorí majú radi psov, skúsenými chovateľmi počínajúc a majiteľovi nového šteňaťa končiac.

- Výber psa, výživa a kŕmenie, základná starostlivosť

- Správanie psa a jeho výcvik, riešenie nezdarov a problémov

- Zdravý pes, základy anatómie

- Chorý pes, najbežnejšie choroby

- Ako o psa starať po ošetrení veterinárom

- Príznaky ochorenia

Priateľská a pohodová spoločnosť psa môže byť neoceniteľným psychickým povzbudením a zdrojom uvoľnenia, pomáha znížiť stres vyvolaný dnešným štýlom života. Psy potrebujeme viac ako predtým, ale potrebujeme psy riadne udržiavané - zdravé, dobre vychované, neobťažujúce ostatných ľudí a psov, ktorých si ich majitelia cenia a milujú do konca ich dní ako dôležitých členov svojej domácnosti.

Autori knihy, ktorí majú veľa skúseností s rôznymi typmi psov a psov si cenia ako dôležité súčasti svojho života, sa chcú s vami podeliť o poznatky získané v priebehu rokov a tak vám umožniť, aby vlastnenie psa bolo čo najpríjemnejšie a najvďačnejšie. Výber psa je osobná záležitosť a je ťažko sa mu detailne venovať v obmedzenom rozsahu knihy, ale v knihe sú napriek tomu stručné tabuľky o výhodách a nevýhodách šteniat a starších psov, bastardom aj psov s rodokmeňom, zachránených psov i psov vyradených z chovu. Je dôležité, aby správny pes získal správny domov tak, aby sa mohol bez problémov začleniť do "svorky". Tieto informácie vám uľahčia vybrať si psa, ktorý vám bude čo najlepšie vyhovovať.

V knihe sa zoznámite aj so základmi anatómie a fyziológie psa, so spôsobom jeho myslenia, ako sa učí a ako ho správnym spôsobom naučiť prijateľnému správaniu, pretože ľudia nevedomky naučia svoje psy robiť veci, ktoré by ich psy robiť nemali!

Kapitola Čo keď je jedinečná, pretože sa na príznaky chorôb a zranení pozerá očami laického majiteľa, a ponúka rady, čo v takýchto prípadoch robiť. Zaoberá sa aj rôznymi "poklesky" v správaní, ku ktorým dochádza aj u tých najlepšie vychovaných psov (napr. Ako najlepšie upratať po psovi, nedobrovoľne vyvrhnutie obsahu žalúdka, ako ho zoznámiť s novým mačiatkom pod.).

Naším prianím je, aby ste si so psom užívali zábavu, preto je zaradený zoznam činností, do ktorých môžete svojho maznáčika zapojiť. Táto kniha by sa mala stať šikovným radcom každého vlastníka psa, ktorý vám i vášmu psovi pomôže užiť si šťastný život a naplňujúci vzťah.