Menu

Génius včelstva

19,60 s DPH / ks 17,82 € bez DPH / ks
Obj. čislo:
9788020904782

Génius včelstva

Po úspechu knihy Medové cesty sa Eric Tourneret, fotograf včiel, a Silla de Saint Pierre v spolupráci s Jurgenem Tauzem, veľkým odborníkom na biológiu včiel, sa vracajú s novými úchvatnými fotografiami urobenými v srdci včelstva i v laboratóriu a s textom, ktorý sa stane prelomovým z hľadiska kvality písania a dokumentárnej solídnosti.

Zistíme, ako superorganizmus funguje z hľadiska komunikácie, demokracie a rozhodovania, ako včelstvo funguje v boji proti chorobám alebo predátorom, alebo ako sa včely prispôsobujú udalostiam a regulujú teplotu.

Dozvieme sa, ako si vyberajú matku, k akej epigenetickej premene môže dôjsť alebo aká je pravá podstata zásnubného letu, o tichom volaní kvetov, o alchýmií nektaru, o význame vôní a kráľovského parfému, o tom, ako sa chuť soli ocitne na konci ich nôh, o úlohe svetiel alebo o funkcii zloženého oka a tykadiel. Pochopíme vplyv architektúry na komunikáciu a dôležitú rolu prázdnych buniek v pláste, poznáme existenciu vnútornej siete vo včelstve, neuveriteľné kognitívne schopnosti včiel a ich tri pamäte, podmienky prežitia nového roja a tajomstvo genetiky včiel.