Invertný sirup - krmivo pre včely INVERTBEE® 4 x 2,5 kg

  • Invertný sirup - krmivo pre včely INVERTBEE® 4 x 2,5 kg
  • Obrázok (1)
27,80 s DPH / ks 23,17 € bez DPH / ks

Invertný sirup INVERTBEE vysokej kvality je vhodný predovšetkým na jesenné a zimné zakrmovanie a včely ho veľmi ľahko trávia.

Obj. čislo:
910004

Invertný sirup - krmivo pre včely INVERTBEE® 4 x 2,5 kg

Sirup Invertbee sa vyrába z cukru cukrovej repy, ktorý sa následne invertuje pomocou enzýmov, čím sa zvýši obsah monosacharidov v sirupe až na 50%. Vyšší obsah monosacharidov pomáha včelám tráviť sirup podstatne rýchlejšie ako je to pri bežnom cukrovom roztoku. Základnou surovinou pre výrobu sirupu INVERTBEE je cukor, ktorý je počas celého výrobného procesu prísne kontrolovaný. Vyvážený pomer fruktózy, glukózy a sacharózy má za následok zaručenú tekutosť a stabilitu roztoku. Sirup pri nízkych teplotách nekryštalizuje, vďaka čomu ho včely môžu využívať počas celej zimy. Sirup neobsahuje neonikotínoidy, má vyrovnaný podiel sušiny, cukru a nízku hladinu HMF (HMF = hydroxylmetylfurfural) – menej ako 20mg/kg. Hustota sirupu INVERTBEE je 1.37kg/l, preto je ideálne hustý. NESMIE sa riediť vodou. Riedenie vodou by totižto výrazne znížilo jeho kvalitu a trvanlivosť. Výrobca zaručuje, že produkt ostáva stabilný a nezmenený v pôvodnej podobe, počas celej doby trvanlivosti. Pri dodržaní podmienok skladovania si produkt drží vyrovnanú hustotu. Keďže sirup pri nižších teplotách nekryštalizuje, je možné s ním včely zakrmovať aj na neskorú jeseň. Tak isto sa dá použiť aj na jarné stimulovanie.

Technické údaje:

Krajina pôvodu: Belgicko

Zloženie: glukózo-fruktózový sirup, cukor, voda, konzervačná látka: E202

Zloženie cukrov: fruktóza 36 %, glukóza 30 %, sacharóza 31%, maltóza 1,5%,

Poznámka: Produkt je vyrobený z cukrovej repy. Neobsahuje škrob a enzymaticky štiepenú sacharózu.

Hustota: 1,37 kg/dm3 20 °C

Podiel sušiny: 72 – 73 % (20°C)

pH: 5,5 – 6,5

HMF 14,2 mg/kg

GMO: bez GMO

Trvanlivosť: 12 mesiacov od dátumu výroby v súlade so skladovacími podmienkami

Skladovacie podmienky: Skladovať v suchu pri teplote 15 – 20 °C a relatívnej vlhkosti vzduchu max. 65 %

Balenie: Plastové vrecká s obsahom 2,5 kg. Plastové vrecká sú balené v kartónových krabiciach po 10 kg. Vrecko sa dá prepichnúť ostrým predmetom. Včely dokážu priamo spotrebovať celý obsah vrecka. Toto balenie je ideálne pre menšie včelstvá a odložence.