Zjednocovacia mriežka Nicot - 500x425

Výmena matky spojením 2 včelstiev pomocou zjednocovacej mriežky Nicot

 

Vďaka 2 veľkostiam prechodových otvorov, umožňuje jemne zjednotiť 2 včelie rodiny bez rizika straty matky, ktorú si chceme ponechať. Mriežka pozostáva najmä z malých otvorov, ktoré umožňujú iba výmenu pachov a feromónov, a neumožňujú prechod včiel. 6 väčších otvorov (4,2 mm) v dvoch predných rohoch mriežky (od letáča)  umožňuje prechod výlučne robotniciam.

Návod na používanie:

Včelstvo, z ktorého si chceme nechať matku musí byť umiestnené dole. Pokiaľ sa jedná o mladú matku musí mať dva rámiky zaviečkovaného plodu. Väčšie otvory  (4,2) určené na prechod robotníc musia byť umiestnené vpredu nad letáčom.

Umiestnite zjednocovaciu mriežku na spodný úľ (dno a nástavky) v ktorom je matka, ktorú si chcete nechať. Na mriežku položte úľ so včelstvom, ktoré chcete zjednotiť (osirelé včelstvo, trubcokladné včelstvo, včelstvo so starou matkou, nevhodná/zlá matka, neoplodnená matka, bezcenné včelstvo) a prikryte stropným kŕmidlom a vrchnákom.

 

Počas medobrania je potrebné priložiť medníky s tým, že treba počítať s jedným medníkom navyše. Položte zjednocovaciu mriežku na posledný medník. V tomto zmysle položte materskú mriežku na včelstvo, ktorého matku si chcete nechať, na mriežku položte 2-3 prázdne medníky a rovnako ako v predchádzajúcom príklade na to zjednocovaciu mriežku, včelstvo, ktoré chcete spojiť, stropné kŕmidlo a vrchnák.

 

Po 5-8 dňoch rozoberte úľ s bezcenným včelstvom, ktoré ste chceli zjednotiť. Straste včely, ktoré zostali za úľom, a overte si, či sa zlá matka nenachádza na zjednocovacej mriežke. V prípade, že sa na mriežke nachádza - treba ju zabiť. Potom odstráňte zjednocovaciu mriežku.

Nicot - Zjednocovacia mriežka - 500x425

3,32 €Cena

  Výdajné miesto v Priepasnom pri výrobe je otvorené:

   

  ​utorok: 10:00 - 16:00

  streda: 10:00 - 17:00

  štvrtok: 10:00 - 16:00

  každá druhá sobota: 8:00 - 10:00

  (najbližšie 16.1., 30.1., 13.2., 27.2., 13.3., 27.3., 10.4. )  

  objednavky@vcelieule-bozik.sk

  ©2020 by Braňosaurus