Jedno balenie obsahuje 20 prúžkov s kyselinou šťavelovou (oxalovou) k priamemu použitiu v úli. 
 
Zloženie: kyselina šťaveľová 37,5g , rastlinný glycerín a filtračné prúžky.
 
Odporúčaný spôsob použitia: 
proti klieštikovitosti (Varroa destruktor) včiel medonosných 
Aplikácia prúžkov na jar a/alebo na jeseň pri teplote min. 5-10 °C v plodisku, najvyššia intenzita účinku je prvých 15 až 20 dní, po jednej aplikácii v podiele 95 % a podľa výsledkov výskumu môže dosiahnuť účinnosť až 99,9%.
 
Je to spôsob, ako kontrolovať a obmedziť vývoj parazitov Varroa d., inovácia spočíva v tom, že včely nekonzumujú účinnú látku (kyselinu šťaveľovú) takže pri dodržaní správnej aplikácie a dávkovaní nie je riziko intoxikácie/otravy včiel alebo iných vedľajších účinkov.                                             
Účinok je biologický a je možné ho použiť kedykoľvek, dokonca aj počas obdobia zberu medu, bez zanechania zvyškov vo včelích produktoch z úľa.
 
Ak chcete vykonať klasické ošetrenie, použite produkt len raz:
 
Počas obdobia intenzívnej znášky:      
na plodisko 8 - 10 rámikov  2 prúžky
 
Intenzívne ošetrenie v období s menšou znáškou:
Nástavok  8-10 rámikov - 3-4 prúžky
Pre účinné ošetrenie odporúčame použiť prúžky ako na prezentačnom obrázku produktu: prúžky naneste na rámčeky 2,4,6 a 8 v plodisku, podľa sily včelstva.
 
 
Počas manipulácie a aplikácie s Oxal-glycerínovými prúžkami používať ochranné prostriedky gumenné rukavice, masku s filtrom, nejesť, nepiť a nefajčiť. V prípade kontaktu s očami ihneď dôkladne vypláchnuť oko vodou a vyhľadať lekársku pomoc.

Oxal-glycerínové prúžky

7,50€Cena