Propolisová mriežka ANEL s možnosťou kŕmiť cestom cez dva otvory.

Môžete prikrmovať cestom bez toho aby ste prerušili zber propolisu.

Otvory na cesto sú vystužené a tvoria stredovú podperu, aby sa mriežka neprehýbala smerom nadol a tým majú včielky prístup k celej ploche mriežky, aby ju mohli plniť.

 

Propolis je veľmi sľubný produkt s veľmi dobrou cenou, ktorý môže prispieť k vášmu príjmu bez toho, aby jeho zber vyžadoval veľké úsilie alebo čas.

 

Mriežky na zber propolisu sa umiestňujú na strop úľa pod vrchnák. Medzi mriežkou a vrchnákom musí byť priestor, aby bolo prúdenie vzduchu ktorému sa včielky snažia brániť práve vypĺňaním otvorov v mriežke. Na zachovanie požadovanej medzery môžete použiť dve rozpery pripevnené k bočnej strane mriežky, ktoré sú sklopné.

 

Propolis je možné z mriežok extrahovať po jeho vložení do mrazničky na 5 minút a následnom pretrepaní alebo trením propolisu kusom dreva alebo rukou.

 

Včielky dokážu do mriežky zhromaždiť 60 až 80 gramov, keď je plná, do 10 - 15 dní. Zvyčajne sa používa na jar a na jeseň - dobrý rok vám môže poskytnúť okolo 400 g na jeden úľ. Všetky tieto výsledky sa môžu líšiť v závislosti od rasy včiel, úľa, fauny a ročného obdobia.

 

 

Rozmer: 510x420x2mm ( mriežka sa ľahko zarezáva, vhodná aj pre B10 )

 

Materiál polyetylén - potravinársky

 

Certifikát na styk s potravinami

Panenský plast

Bez obsahu BPA

Recyklovatelný plast

 

 

Mriežka na propolis ANEL

3,97€Cena